SLOVENSKÝ HRUBOSRSTÝ STAVAČ

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ PLEMENO

Slovenský hrubosrstý stavač je naše národné plemeno vedené v Medzinárodnej kynologickej federácii pod štandardom č.320. V uplynulom období prešlo obnovou genetickej základne, vylepšením niektorých pracovných vlastností.

Myšlienka národného plemena, ktorú realizoval Koloman Slimák, je skvelá. S podporou partnerov sa náš klub snaží plemeno ďalej rozvíjať. Dbáme na pravidlá, snažíme sa byť oporou pre všetkých, aj pre budúcich chovateľov a majiteľov SHS. Pracujeme v duchu hesla: Každý Slovák by mal mať na dvore slovenského hrubosrstého stavača a veríme, že aj s vašou podporou a podporou poľovnej obce náš cieľ dosiahneme a náš národný pes bude ozdobou a pýchou každého poľovníka.

Hovorí sa, že kynológia musí byť predovšetkým hobby. Niečo, čo Vás bude napĺňať, čo bude vypĺňať Váš voľný čas, niečo, čo budete mať radi. Dúfame, že pre budúcich majiteľov slovenských hrubosrstých stavačov bude práve to skutočná motivácia a že spoločnými silami urobíme zo SHS špičkového psa, na ktorého môžeme byť všetci právom hrdí.

BANNER KCHSHS.001